Ovaj mjesec: 2014

Natječaj za besplatno sudjelovanje na Zimskoj školi informatike Krapina 2013.

U Krapini će se od 3.do 11. siječnja 2013. godine održati 18. Zimska škola informatike. Iz Hrvatskog saveza informatičara pozivaju sve mlade i darovite informatičare osnovnih i srednjih škola Republike Hrvatske i članove udruga i klubova Hrvatskog saveza informatičara, koji su na informatičkim natjecanjima i smotrama softverskih radova na nacionalnoj razini u 2012. godini postigli zapažene rezultate, da se prijave na natječaj Hrvatskog saveza informatičara za besplatno sudjelovanje na 18. Zimskoj školi informatike Krapina 2013.

Na Zimsku će školu biti pozvani učenici osnovnih i srednjih škola koje će, temeljem pristiglih prijava, izabrati Izvršni odbor Hrvatskog saveza informatičara, a broj pozvanih učenika ovisit će o organizacijskim i financijskim mogućnostima organizatora.

Zimska škola informatike dugogodišnji je program Hrvatskog saveza informatičara kojim se želi dodatno obrazovati mlade, nadarene informatičare osnovnih i srednjih škola iz cijele države, obrazovati mlade informatičare iz županije u raznim područjima informatike, od početnih do naprednih, osposobiti nastavnike svih struka kako bi lakše uveli informacijske i komunikacijske tehnologije u nastavu, te omogućiti nastavnicima informatike iz županije usvajanje novih znanja.

18. zimska škola informatike 2013. održat će se od 3. do 11. siječnja 2013. u Srednjoj školi u Krapini. Sudionici će prema svojim željama moći sudjelovati u nekim od ponuđenih radionica:

• za učenike osnovnih škola:
    • Logo
    • Basic početni/napredni
    • Pascal
    • C/C++, C#.Net
    • Python, Flash, Java Android
    • Algoritamski pristup rješavanju zadataka
    • Internet, Izrada WEB stranica – HTML
    • i drugi programi
  • za učenike srednjih škola:
    • C++/STL,
    • Algoritmi početni/napredni
    • Olimpijski zadaci
    • Izrada WEB stranica – PHP
    • Linux, mreže
    • C#.Net, Python
    • Flash, Java, Java Android i
    • Fotografija i obrada slike.

Osim navedenih radionica za sve će sudionike biti organizirana i zanimljiva predavanja, te drugi sadržaji, a radionice će voditi stručni suradnici HSIN-a, uspješni mladi informatičari i nosioci olimpijskih informatičkih medalja, te stručni suradnici iz Krapine.

Zainteresirani za sudjelovanje na Zimskoj školi trebaju poslati ispunjenu prijavnicu za osnovnu, odnosno prijavnicu za srednju školu (potpisanu i od strane roditelja), najkasnije do 26. studenog 2012. godine na adresu Hrvatski savez informatičara (za Natječaj), Dalmatinska 12, 10000 Zagreb, fax. +385 1 48 48 770 ili e-mail: hsin@hsin.hr (za Prijavnice upućene poštom prihvaća se datum poštanskog pečata).

Rezultati natječaja biti će objavljeni na web stranicama HSIN-a najkasnije do 10. prosinca 2012. godine, a odabrani će učenici o svim detaljima vezanim za Zimsku školu biti obaviješteni pismenim putem.

Vijest je izvorno objavljena na internetskim stranicama Hrvatskog saveza informatičara.

objavio: Iva Vutmej   datum: 6. 12. 2012.