Održana radionica o razvoju suradničkog učenja

U sklopu projekta Inspiring Science Education dana 6. svibnja 2014. godine u III. gimnaziji Osijek održana je radionica o razvoju suradničkog učenja pod nazivom "Suradničko učenje i Edmodo". Radionicu je vodila njena autorica Adrijana Leko, a polaznici su naučili kako se mogu uključiti u virtualnu zajednicu nastavnika i otvoriti "online zbornicu te kako osnovati svoje zajednice i na taj način surađivati i sa svojim učenicima i drugim nastavnicima.

Sudionici radionice također su imali priliku upoznati suvremene pristupe obrazovanju poput obrnute učionice i suradničkog učenja, a predstavljen im je i alat za suradničko učenje Edmodo i prikazana njegova primjena u svakodnevnoj nastavi.

Ova radionica je samo jedna u nizu edukacija o korištenju tehnologije u nastavi prirodoslovnih i srodnih predmeta koja se održava u sklopu ISE projekta. Već danas, 8. svibnja u 17 sati, CARNet pokreće webinar "Programi i web 2.0 alati u nastavi" koji će voditi nastavnica Vesna Tomić.  Više o webinaru doznajte ovdje.

Također, sutra, 9. svibnja 2014. godine na rasporedu je radionica znanstvenog komunikatora Bojana Markićevića "Uvod u plinske zakone i termodinamičku teoriju: konceptualno razumijevanje osnovnih fizikalnih odnosa uz pomoć dramskih vježbi" koja će se održati videokonferencijski na tri lokacije. Bojan Markićević vodit će radionicu na lokaciji u Zagrebu, a kako bi se radionica uspješno provela i na udaljenim lokacijama koje će biti spojene videokonferencijski sa Zagrebom, za to će mu biti potrebna pomoć dva demonstratora - u Osnovnoj školi Šarengrad te u Osnovnoj školi Šećerana. Više o radionici doznajte ovdje.

Na adresi http://www.carnet.hr/ise/edukacija doznajte što vas još očekuje u narednom razdoblju. Pozivamo vas da pratite i Facebook stranicu projekta na kojoj također redovno objavljujemo sve važne novosti vezane uz ISE projekt.

objavio: Petar Radatović   datum: 15. 5. 2014.