Krea(k)tivni i (ne)ovisni – natječaj

Povodom Mjeseca borbe protiv ovisnosti (studeni 2013.), udruga CINAZ s projektom kluba mladih KLOOZ pokrenula je natječaj za umjetničke radove po nazivom 'Krea(k)tivni i (ne)ovisni'! Natječaj je otvoren do 31. siječnja 2014.

Tema natječaja su suvremene ovisnosti. Neke od suvremenih ovisnosti (nazivaju se još i ovisnostima bez droga i većina ih je društveno uvjetovana) su:

• ovisnost o hrani i izgledu (pretilost, anoreksija, bulimija) - film 'I’m Lovin’ it'
  • ovisnici o lijekovima (tabletomani)
  • kockanje (igre na sreću, kladionice, casina…)
  • ovisnici o brzinama, sportu, politici, novcu, ugledu, čistoći…
  • ovisnosti o medijima: televiziji, ovisnosti o mobitelima i Internetu: cyber-space, online-shoping, online videoigre, chating, blogovi
  • ovisnost o ugađanju drugima
  • ovisnost o propitivanju vlastitih granica
  • ovisnost o zabavi.

Umjetnički radovi mogu biti realizirani u mediju slikarstva, kiparstva (skulptura, instalacija), fotografije ili video umjetnosti. Osnovni ciljevi ovog projekta su poticanje mladih na kreativno stvaralaštvo, afirmiranje mladih umjetnika sa područja grada Zadra, te osvještavanje o problemima i prevenciji suvremenih ovisnosti u lokalnoj zajednici.

Na natječaj se mladi kreativci u dobi od 15 do 30 godina mogu prijaviti samostalno, i to samo s jednim radom. Ukoliko se na natječaj prijavljuje grupa autora sa zajedničkim projektom, nužno je imenovati jednog nosioca projekta.

Stručni žiri će između prispjelih prijava odabrati najbolje radove, koje će predstaviti i nagraditi u Klubu mladih KLOOZ na zajedničkoj izložbi u siječnju 2014.

Fotografiju umjetničkoga djela ili video zapis zajedno sa ispunjenom prijavom kandidati šalju na e-mail: durkovicmartina@gmail.com, s naznakom 'Za umjetnički natječaj'.

Svi prijavljeni kandidati će biti u najkraćem roku obaviješteni o rezultatima natječaja, a odabrane radove kandidati će poslati poštom ili donijeti u klub mladih KLOOZ (Trg Petra Zoranića 1, 23000 Zadar). Nakon izložbe sva djela će biti vraćena autorima. Za sva dodatna pitanja moguće se obratiti na e-mail durkovicmartina@gmail.com, ili broj mobitela 095 537 38 97 (Martina).

Više detalja potražite na internetskim stranicama organizatora – Udruga za izvannastavne i izvanškolske aktivnosti CINAZ.

Fotografija je preuzeta s internetske stranice http://www.freedigitalphotos.net/ (autor: Nutdanai Apikhomboonwaroot).

objavio: Larisa Finger   datum: 17. 1. 2014.