19. zimska škola informatike - Krapina 2014.

U Srednjoj školi Krapina, od 2. do 10. siječnja 2014. godine, održat će se 19. zimska škola informatike – Krapina 2014. Hrvatski savez informatičara raspisao je natječaj za besplatno sudjelovanje.

Iz saveza pozivaju sve mlade i darovite informatičare osnovnih i srednjih škola Republike Hrvatske i članove udruga i klubova Hrvatskog saveza informatičara, koji su na informatičkim natjecanjima i smotrama softverskih radova na nacionalnoj razini u 2013. godini postigli zapažene rezultate, da se prijave na natječaj.

Na Zimsku će školu biti pozvani učenici osnovnih i srednjih škola koje će, temeljem pristiglih prijava, izabrati Izvršni odbor Hrvatskog saveza informatičara, a broj pozvanih učenika ovisit će o organizacijskim, tehničkim i financijskim mogućnostima organizatora.

Zimska škola informatike dugogodišnji je program Hrvatskog saveza informatičara kojim se želi dodatno obrazovati mlade, nadarene informatičare osnovnih i srednjih škola iz cijele države, obrazovati mlade informatičare iz županije u raznim područjima informatike, od početnih do naprednih, osposobiti nastavnike svih struka kako bi lakše uveli informacijske i komunikacijske tehnologije u nastavu, te nastavnicima informatike iz županije dati priliku za usvajanje novih informatičkih znanja.

Sudionici će prema svojim željama moći sudjelovati u nekim od ponuđenih radionica:

• za učenike osnovnih škola:
    • Logo
    • C/C++
    • Python
    • Flash
    • Algoritmi
    • Izrada WEB stranica – HTML
    • Java Android
    • i dr.
  • za učenike srednjih škola:
    • C++/STL
    • Flash
    • Python
    • ASP.Net
    • Algoritmi početni/napredni
    • Java Android
    • i dr.

Osim navedenih radionica za sve će sudionike biti organizirana i zanimljiva predavanja, te drugi sadržaji, a radionice će voditi stručni suradnici HSIN-a, uspješni mladi informatičari i nosioci olimpijskih informatičkih medalja, te stručni suradnici iz Krapine.

Zainteresirani za sudjelovanje na Zimskoj školi ispunjenu prijavnicu (Prijavnica za osnovnu školu odnosno Prijavnica za srednju školu), potpisanu i od roditelja, trebaju poslati najkasnije do 8. prosinca na adresu Hrvatski savez informatičara (za Natječaj), Dalmatinska 12, 10000 Zagreb ili e-mail hsin@hsin.hr.

Rezultati natječaja bit će objavljeni na web stranicama HSIN-a najkasnije do 13. prosinca, a odabrani će učenici o svim detaljima vezanim za Zimsku školu biti obaviješteni pismenim putem.

objavio: Ana Knežević   datum: 5. 12. 2013.