Oboji svijet šarenim bojama tolerancije

Forum za slobodu odgoja raspisuje poziv za Nagradni natječaj pod nazivom "Oboji svijet šarenim bojama tolerancije". Natječaj je otvoren za sve učenike i učenice osnovnih i srednjih škola Republike Hrvatske i traje do 25. listopada 2013. godine.

Svi smo mi različiti. Ta različitost nas obogaćuje i razveseljuje čineći život punim raznih boja mišljenja, uvjerenja, jezika i svega drugoga što nas čini posebnima. Tu različitost, taj široki spektar boja ljudskosti, treba svakim danom njegovati i održavati, a najbolje oruđe za to je tolerancija. Tolerancija je poštivanje, prihvaćanje i uvažavanje bogatstva različitosti svjetskih kultura, oblika izražavanja i načina bivanja ljudima. „Tolerancija je harmonija u različitosti!“ Ovom kampanjom organizatori natječaja obilježavaju 16. studenog – Međunarodni dan tolerancije i podsjećaju koliko je važno prihvaćanje i poštivanje različitosti za svakodnevni život, ali i važnost učenja mladih naraštaja toleranciji i življenju u različitosti.

Za sudjelovanje u nagradnom natječaju potrebno je poslati:

• video uradak u trajanju do pet minuta kojeg možete izraditi sa svojim kolegama i kolegicama iz razreda,
  • plakat, strip, fotografiju, slogan, pjesmu ili priču (izrada: a samostalno ili u grupi).

Nagrađeni radovi bit će objavljeni 15. studenog 2013. godine na priredbi „Oboji svijet!“ kojom ćemo obilježiti Međunarodni dan tolerancije. Priredba će se  održati u Centru za kulturu Trešnjevka.

Nakon Priredbe, radovi će biti izloženi u prostorima Knjižnica grada Zagreba (Dječji odjel knjižnice Marina Držića, Knjižnica Medveščak, Dječja knjižnica M2 te Knjižnica Bogdana Ogrizovića) gdje će ih svi zaineresirani moći vidjeti u razdoblju od 15. do 25 studenog 2013. godine.

Više o natječaju na stranici http://www.fso.hr/projekti-u-tijeku/tolerancija u pozivu na natječaj i pravilima natječaja.

Prijavnicu možete preuzeti ovdje.

objavio: Marin Šilipetar   datum: 10. 10. 2013.