Rezultati natjecanja u uštedi energije i energetskoj učinkovitosti - kategorija "Osnovne i srednje škole"

Završeno je jednogodišnje natjecanje provedeno u okviru projekta ENCRO. Na natjecanju je sudjelovalo 5 organizacija civilnog društva, 9 gradova i općina te 9 škola.

Ocjenjivački odbor od 5 članova (4 predstavnika projektnih partnera na ENCRO projektu: BEF, DOOR, Grad Koprivnica i Grad Ivanić-Grad, te predstavnik Fakulteta elektrotehnike i računarstva Sveučilišta u Zagrebu) donio je odluku o rezultatima natjecanja za tri kategorije.

S obzirom na kvalitetu svih prijavljenih projekta, uloženi trud i vidljive rezultate, svi projekti bit će predstavljeni na međunarodnoj konferenciji "Energija. Razvoj. Demokracija." koja će se održati 13. svibnja 2013. u Zagrebu. Konferenciju podržava Grad Zagreb, a bit će organizirana u okviru Zagrebačkog energetskog tjedna. Svim prijaviteljima bit će uručeno i priznanje za doprinos uštedama energije i promociji energetske učinkovitosti.

U nastavku donosimo popis nagrađenih škola (o informacijama vezanim uz dodjelu nagrada dobitnici će biti na vrijeme obaviješteni), a na internetskim stranicama organizatora natjecanja mogu se vidjeti pobjednici u ostale dvije kategorije.

U kategoriji osnovne i srednje škole:

• 1. nagrada: Studijsko putovanje u Bruxelles u Belgiju na EU tjedan održive energije 2013. godine za 2 osobe te jednodnevni izletom za 30 učenika u Güssing - energetski samoodrživi grad u Austriji osvojila je Osnovna škola Stjepana Radića Brestovec Orehovički s projektom „NAMA+ JE+ STALO! Tko energiju BRIŽNO štedi - BOGATIJI JE i više vrijedi!"
  • 2. nagrada: Jednodnevni izlet za 10 učenika u Güssing - energetski samoodrživi grad u Austriji i eko set za učenike i nastavnike osvojila je Osnovna škola Antuna i Ivana Kukuljevića Varaždinske Toplice s projektom "Mislimo, radimo i živimo učinkovito"
  • 3. nagrada: Jednodnevni izlet za 5 učenika u Güssing - energetski samoodrživi grad u Austriji i mini eko set za učenike i nastavnike osvojila je Osnovna škola Veliko Trojstvo s projektom "Sunce prizivaj, energiju dobivaj".

OŠ Veliko Trojstvo je slične aktivnosti provodila i u sklopu natjecanja CARNetovog Portala za škole "Skockajte web! 2012“ u kojem je članovima Kluba najskockanijih ponuđena mogućnost sudjelovanja u natjecanju putem posebnog zadatka koji je uključivao obradu teme: '2012: Međunarodna godina održive energije za sve'. Nastali materijali morali su biti edukativni, a sama tema trebala je biti obrađena multidisciplinarno. Tako se i Portal za škole priključio podizanju svijesti o važnosti povećanja energetske učinkovitosti i pristupa obnovljivim izvorima energije. Više o svemu pročitajte u članku "Obilježavanje 2012. godine kao Međunarodne godine održive energije za sve u Osnovnoj školi Veliko Trojstvo".

objavio: Katarina Kukolja   datum: 25. 2. 2013.