Natječaj za najbolju učeničku fotografiju za učenike svih osnovnih i srednjih škola u Republici Hrvatskoj

U sklopu programa „Sigurnost i mobilnost za sve“ u koji su prvi put pozvane škole iz Hrvatske, I. osnovna škola Čakovec raspisala je natječaj za najbolju učeničku fotografiju za učenike svih osnovnih i srednjih škola u Republici Hrvatskoj želeći na taj način podići razinu svijesti za odgovornijim ponašanjem svih sudionika u prometu. Tekst natječaja dostupan je u prilogu.

Suradnici u projektu su Policijska uprava Međimurska i Hrvastki auto klub – Ispostava Čakovec koji će organizirati niz edukativnih radionica te zajednički promovirati radove i prijedloge učenika u široj javnosti.

U sklopu programa učenici 8. a i b razreda osmisliti će i provesti niz aktivnosti i izraditi različite elektroničke obrazovne sadržaje koji će svima biti ponuđeni na korištenje.

O programu Sigurnost i mobilnost za sve

Od 2000. godine Renault provodi program Sigurnost za sve, međunarodni obrazovni program usmjeren na podizanje svijesti o sigurnosti u prometu među mladima. Nakon rada s više od 12 milijuna studenata u 35 zemalja, program je preimenovan u Sigurnosti i mobilnosti za sve, uvođenjem nove teme održive mobilnosti.

Sigurnost i mobilnost za sve je jedinstven obrazovni program koji su zajednički razvili Renault i obrazovni stručnjaci, a ciljano je dizajniran za učenike osnovnih i srednjih škola. Program ima cilj poticati, razvijati i jačati podučavanje i učenje o sigurnost na cesti i održive mobilnosti. Jedan od načina realizacije cilja je program pod nazivom "VAŠE ideje VAŠE inicijative" koji učenike usmjerava prema promatranju različiih situacija u prometu, razumjevanju svijeta oko sebe i razmišljanju o značenju i utjecaju njihovog kretanja.

Podizanje svijesti na taj način omogućuje mladim ljudima da  osmisle, predlažu i provode kampanju podizanja svijesti u svojoj školi, susjedstvu i široj zajednici, koristeći crteže, plakate, video i druge sadržaje i aktivnosti kroz koje će prenijeti snažne poruke na temu sigurnosti na cestama i održivu mobilnost za sve.

Više o projektu može se vidjeti na službenim stranicama programa http://www.safety-mobility-for-all.com/ te u video spotu koji je dostupan u nastavku.

objavio: Katarina Kukolja   datum: 6. 2. 2012.