« Ožujak 2024 »

Ukupno: 552040

Preventivna akcija "Živim život bez nasilja 2011." u Zagrebu, Splitu i Rijeci - 25. studenoga

„Živim život bez nasilja“ naziv je kampanje koju su pokrenuli Ministarstvo unutarnjih poslova i Ujedinjeni narodi u RH. Povod za akciju bio je 25. studeni kad se obilježava Međunarodni dan sprječavanja nasilja nad ženama. Nositelji projekta su MUP RH i UN u RH, a partneri u provođenju aktivnosti su: Ministarstvo obitelji, branitelja i međugeneracijske solidarnosti (Obiteljski centri), Ministarstvo znanosti, obrazovanja i športa, Ministarstvo zdravstva i socijalne skrbi, Ministarstvo pravosuđa, Agencija za odgoj i obrazovanje te Udruge civilnog društva.

Projekt je namijenjen učenicima osnovnih i srednjih škola, nastavnicima, roditeljima i cijeloj zajednici. Nastavak je to prošlogodišnje uspješne kampanje 'Živim život bez nasilja', koja će se ove godine provesti u Zagrebu, Splitu, Rijeci i Osijeku - 25. studenoga.

Cilj preventivnih aktivnosti je senzibiliziranje javnosti na problem nasilja te poticanje građana, a posebno žrtava na prijavljivanje obiteljskog nasilja.

Ministarstvo unutarnjih poslova na društvenoj mreži Facebook otvorilo je stranicu kampanje "Živim život bez nasilja". Na linku facebook.com/zivim.zivot.bez.nasilja mogu se pratiti najnovije vijesti, najave događaja, pogledati fotogalerije i poslušati izjave poznatih osoba koje su se prošle godine uključile u kampanju.

objavio: Goran Hrženjak   datum: 24. 11. 2011.