Županijska smotra LiDraNo 2024.

Županijska smotra LiDraNo održala se u Srednjoj školi Krapina u ponedjeljak, 26. veljače. Cilj je smotre razvijati i poticati učeničko literarno, novinarsko i dramsko – scensko stvaralaštvo, promicati učeničko pisano i govorno izražavanje na hrvatskom jeziku, otkrivati, pratiti i poticati učenike posebnih sklonosti, sposobnosti i kreativnosti te predstaviti stvaralaštvo smotre javnosti.

I ove smo godine sudjelovali s radijskim izrazom pa smo predstavili svoju radioigru Kralj koji je zabranio mrak. Radioigra je nastala prema priči Emily Haworth-Booth, a dramatizirale su je i pripremile za radijski izraz učenice, članice radijske skupine Školsko zvono zajedno s mentoricom Ines Čeko. Stručni je žiri osobito pohvalio našu radioigru te je predložio za državnu smotru.

Komentar žirija prenosimo u cijelosti:

"Odlična radioigra. Promatrala sam ostale kad su slušali, svi su se smijali i kimali glavama. Vrlo dinamična, zvučna, realistična radioigra, cijelo vrijeme sam imala osjećaj da sam u vašem svijetu. Pripovjedačica ima jako lijep glas, intonacija točna, razgovijetna, kralj je bio odličan glumac, odlična gluma općenito, to nam je svima potrebno u radioigri.  Zvukovi...mislim da svi možemo učiti od vas, imate ih jako puno, nekad to zna biti previše, no kod vas to nije slučaj, odlično ste birali te zvukove, jako čisto su stavljeni i ono što doprinosi ugođaju su vaše pjevne sekvence. Glazbu vidimo da ste isto pomno birali, nije lako pronaći dobru glazbu, a besplatnu. Jako je teško pronaći dobru glazbu za trenutke zabave i napetosti, a vi ste to odlično uspjeli. Imate i igru riječima što je dodatna kreativnost. Sve sam napisala plus, odlično, zvukovno jako bogata i kreativna radioigra. Cijelo vrijeme sam uživala slušajući je. Od vas sam puno naučila. Bravo!"

Radioigru ćete uskoro moći poslušati na stranicama naše škole.

Priloženi dokumenti:
20240226_120904.jpg (1.07 MB)

objavio: Ines Čeko   datum: 28. 2. 2024.