Događanja u TJEDNU DOBRE KNJIGE

U Tjednu dobre knjige, koji će se održati od četvrtka, 14. travnja do srijede, 20. travnja 2011. u javnim prostorima i u knjižarama širom Hrvatske, očekuje vas čitav niz događanja.

Uz promociju poklon-knjige, koja će biti održana u čak pet hrvatskih gradova, u Zagrebu, Osijeku, Splitu, Puli i Rijeci, očekuju vas i brojne promocije drugih književnih naslova, u organizaciji nakladnika i knjižara, sudionika Tjedna dobre knjige, koji su pripremili više od 50 događanja.  Podsjetimo, od 14. do 20. travnja Tjedan dobre knjige svakom kupcu knjiga u knjižarama poklanja zbirku priča pod nazivom BLIZINE, NIGDINE I FRITULE“.

Osamnaestoro hrvatskih književnica i književnika – vrsnih i osebujnih u književnoj biografiji i izričaju, prepoznali su projekt Tjedna dobre knjige kao važnu akciju za promoviranje domaće književnosti, knjižarstva, čitanja i medija knjige te se odazvali pozivu da svojom kratkom pričom sudjeluju u nastajanju posebnog književnoga djela – ekskluzivne poklon-knjige Tjedna!

Program je šarolik, bit će tu i glazbenih kvizova, razgovora, putopisnih predavanja kao i radionica za djecu.

Od ostalog programa, izdvajamo:

Svečano otvorenje Tjedna dobre knjige i promocija poklon-knjige “Blizine, nigdine i fritule”

Svečano otvorenje i promocija poklon-knjige održat će se u srijedu 13.04.2011. 19:00h  u Kinu Europa u Zagrebu (Varšavska 3). Na svečanom otvorenju sudjelovat će autori poklon knjige, ambasador teme Hrvoje Šalković, urednica poklon-knjige Jadranka Pintarić i ostali gosti.

“7 gradova čita 7 dana (i noći)”

Svojevrsna čitateljska štafeta tijekom koje će Pula, Koprivnica, Split, Osijek, Zadar, Varaždin i Zagreb jedan za drugim čitati naglas po 24 sata. Čitat će književnici, studenti, djeca, odrasli, poznati i (zasad) nepoznati, a svi su pozvani da se prijave za sudjelovanje kao čitatelji ili da svrate i poslušaju što se to čita i pruže podršku dobrim knjigama i njihovim čitateljima. Prijaviti se možete i preko Facebooka.

U Tjednu dobre knjige održat će se i nekoliko okruglih stolova u organizaciji Hrvatskog društva književnih prevodilaca i to u Osijeku i Zagrebu na temu budućnosti književnog prevođenja.

Detaljnije informacije možete pronaći na web adresi: www.tjedandobreknjige.com

objavio: Lucija Janđel   datum: 11. 4. 2011.