VAŽNA OBAVIJEST 5. - 8. razredi

OSNOVNA ŠKOLA – predmetna nastava

Od ponedjeljka, 16.3.2020. učenici viših razreda će imati organiziranu nastavu na daljinu u virtualnim učionicama  i na Sportskoj televiziji u obliku digitalnih i video materijala.

U našim školama raspored će biti isti kao što je i inače u frontalnoj nastavi. Dakle ovaj tjedan B raspored za DUBROVČAN, odnosno poslijepodnevni raspored za VELIKO TRGOVIŠĆE,

Sve obavijesti će objavljivati razrednici u Yammer i Edmodo grupama u koje su svi učenici I učitelji već  prijavljeni.

Poveznice za virtualne učionice su na kraju teksta.

ponedjeljak,16.3.2020. možete pratiti nastavu na Sportskoj televiziji prema rasporedu i terminima za razred u tablici:

U slučaju da nemate program Sportske televizije na televiziji, nastavu možete pratiti i online putem poveznice SPORTSKA TELEVIZIJA, a za učenike koji nisu u mogućnosti pratiti u gore navedeno vrijeme bit će snimka na Youtube-u Ili NA stranici Škole za život tj. na poveznici dolje su rasporedi i predavanja po razrednima: TABLICE

Učenici će se svaki dan morati prijavljivati u virtualne učionice I javiti razrednicima I učiteljima čije predmete imaju taj dan, i obavljati zadane zadatke te davati učiteljima povratnu informaciju prema dogovoru ili tijekom tekućeg dana.

U ponedjeljak se morate javite razrednicima u virtualne razrede do 12:00, za dodatne upute ,a predmetnim nastavnicima za predmete koje imate taj dan prema rasporedu.

• Roditelji moraju pratiti i poticati rad učenika.
  • Ako učenik nije bio aktivan cijeli dan u virtualnom razredu, roditelj je dužan opravdati  izostanak razredniku.
  • Učenici se u virtualnim učionicama moraju primjerno ponašati kao i u stvarnom okruženju što znači da vrijede ista pravila primjerenog ponašanja i ophođenja kao i u učionici odnosno školi.
  • Učenici za neprimjerene oblike ponašanja mogu snositi posljedice u skladu sa Zakonom o odgoju i obrazovanju i Pravilnikom o pedagoškim mjerama.
  • Učitelji će pratiti aktivnosti učenika, davati im zadatke, poticati ih na rad i okupljati u virtualne učionice.
  • Učenici će dobivat  povratnu informaciju, od učitelja koliko je god to moguće, o svojem radu i napretku.
  • Tijekom nadolazeća dva tjedna nema brojčanog ocjenjivanja (vrednovanja ishoda učenja).

objavio: Ana Knežević   datum: 15. 3. 2020.