« Ožujak 2024 »

Ukupno: 552036

RADIONICA ZA DAROVITE, TALENTIRANE I MOTIVIRANE UČENIKE

RADIONICA  ZA  DAROVITE, TALENTIRANE I MOTIVIRANE UČENIKE

Radionica za darovite, talentirane i motivirane učenike pod nazivom „Suvenir – turistički vodič Hrvatskim zagorjem“ održana je u školskoj knjižnici Osnovne škole Veliko Trgovišće  6. travnja 2018. u vremenu od 9,00 do 11, 30 sati.

Radionici su nazočili: Lana Jug (1. r.); Gabrijel Trlek (3. r.); Lea Čuk (5. r.); Magda Blažun (5. r.); Lea Špoljar (6. b.); Marta Jakopčević (6.b); Lana Šipek (6.b); ,Martin Marec (6.b); Ana Jug (8.a); Petra Marec (8.b) i Sara Trlek (8.b). Mentorice učenicima bile su Natalija Huić, učiteljica engleskoga jezika i Vlatka Habulin, knjižničarka.

Na samom početku radionice učenici su razgledali izložbu suvenira iz Hrvatske, Francuske, Španjolske, Tajlanda, Kine, Japana , Velike Britanije, Rusije  i Hrvatske koju je postavila mentorica Natalija Huić, te su  na taj način definirali sam pojam „suvenir“ i istražili njegovu ulogu.

Zadatak učenicima bio je  predložiti i izraditi suvenire koji predstavljaju Krapinsko – zagorsku županiju, pri čemu su koristili boje, motive i  dizajn poznatog licitarskog srca, drvenih igračaka i lepoglavske čipke. Tako su Lana i Ana Jug  oslikale drvene pločice motivima licitara i loga Krapinsko – zagorske županije, Magda Blažun , Lea Čuk  i Martin Marec su izradili žigove ili pečate za otiskivanje na platnene vrećice, a s motivima sva tri UNESCO-om zaštićena suvenira. Marta Jakopčević  je izradila ukras od vune, Lana Šipek  puzzle s motivima dvoraca Velikog Tabora, Oršića i K.Š.Gjalskog u Gredicama, a Lea Špoljar ukras od drveta s motivima suvenira od gline. U plastičnom oblikovanju joj se pridružio i Gabrijel Trlek  izradivši logo Bajke na dlanu u plastelinu.  Petra Marec  je  izradila   “tapiseriju“ u obliku licitara, a Sara Trlek je nacrtala zagorsku nošnju. U izradi suvenira priključila im se i učiteljica Natalija Huić izradivši ogrlicu s natpisom Zagorje oglej se vu me te onu koja crpi motive iz zagorskog božićnog kinča, tj. cvjetnih ukrasa od krep – papira.

Tijekom održavanja radionice posjetila nas je skupina predškolaca iz Dječjeg vrtića Rožica iz Velikog Trgovišća u pratnji svojih odgojiteljica.  Djeca  su sa zanimanjem pogledala izložbu suvenira te su  se ujedno upoznali s prostorom školske knjižnice čiji će članovi postati od rujna.

Nakon održane radionice mentorice su u prostoru škole postavile izložbu suvenira koje su izradili polaznici radionice.

objavio: Vlatka Habulin   datum: 13. 4. 2018.