Ovaj mjesec: 2012

Gda ti duša nekaj išče, dojdi h Trgovišće

Gda ti duša nekaj išče, dojdi h Trgovišće!

Osnovna škola Veliko Trgovišće i ove je godine, već tradicionalno, obilježila svoj dan. Taj je dan uvijek poseban za sve učenike i učitelje škole, ali i za cijelu lokalnu zajednicu.  Organizirane  su brojne aktivnosti , od sportskih do stvaralačko-kreativnih, kroz koje su učenici pokazali djelić onoga što su naučili kroz redovni i izvannastavni program ove školske godine.

Dan škole otvorila je prigodnim riječima ravnateljica Štefanija Petek.  Istaknuti su učenici koji su predstavljali školu na ovogodišnjem  Lidranu, Karlo Hac i Laura Petak,  te izvanredna dostignuća učenika na Županijskim i Državnim natjecanjima (Valentina Meglić, Martin Oborovečki, Katarina Slakoper, Robert Štefanović, Antonija Čondić).

Za živahnost i veselje tijekom cijele svečanosti brinuo se zbor koji je svakim svojim nastupom davao podstrijek za još bolju, ionako odličnu atmosferu. Nije izostao ni tradicijski dio programa  kroz nastup učenika članova Kulturno umjetničkog društva Sloga.

Svestran i bogat program učenici su predstavili  kroz igrokaze, monodramu, krasnoslove, pjevne i plesne točke, likovne radove. Šlag na torti bio je  projekt učenika i učiteljica Martine Ivetić, Ines Čeko i Mije Papeš  Turistički vodič Velikog Trgovišća sa sloganom Gda ti duša nekaj išče, dojdi  h Trgovišće.  Turističkom kartom Velikog Trgovišća na jednoj  i Hrvatskim zagorjem u malom na drugoj stranici učenici su prikazali svoj kraj svježe i vrlo maštovito kroz svoje likovne ostvaraje i  kreativne ideje. Brošura pokazuje svakom slučajnom putniku ili putniku namjerniku prirodne i  povijesno-kulturne znamenitosti, mjesta za okrijepu i odmor... uglavnom Trgovišće od A do Ž na zanimljiv slikopisan način koji svakako budi znatiželju u onoga u čije ruke dopadne. Ovaj projekt  očit je dokaz da djeca znaju reklamirati svoj kraj ne samo inovativno već  i bolje od iskusnijih  marketinških agencija.

Trgovišćanski osnovnoškolci i njihovi učitelji još su jednom pokazali da nisu samo tupo zagledani u monotoniju školskih planova i programa i da cjelokupnim svojim radom,talentom i entuzijazmom donose svježinu i  vedrinu  u ovu pomalo već turobnu svakodnevicu opterećenu recesijskim pitanjima (jer s malo sredstava puno se može , to učitelji itekako dobro znaju!).  Možda se upravo u ovim osnovnoškolcima kriju  čuvari tradicije našeg kraja i ambasadori turizma Krapinsko-zagorske županije.

Priloženi dokumenti:
Veliko_Trgovisce.zip (4.54 MB)
Bajka_na_dlanu.zip (7.18 MB)

objavio: Ines Čeko   datum: 24. 5. 2012.