5.festival dječje knjige: Uberi priču

5. Festival dječje knjige: Uberi priču!

četvrtak, 19.4.2012. u 11.00 sati, Park Stara Trešnjevka

Cijeli svijet u proljeće obilježava Međunarodni dan dječje knjige i rođendan velikog dječjeg pisca H. C. Andersena. Organiziramo već peti Festival koji slavi knjigu i uvodi najmlađe u ovaj čarobni svijet

Prvi susret je (prava!!!) berba knjiga u društvu spisateljica i ilustratorica:
Ane Kadoić, Melite Kraus i Sanje Lovrenčić te Klauna Blente

Stotinjak slikovnica vise na stablima poput šarenih plodova, uz nastup mladih uličnih zabavljača, žonglera i klauna. Cilj događanja «Uberi priču!» je da svako dijete koje se toga dana pojavi u Parku Stara Trešnjevka ode kući s lijepom, novom, tvrdo ukoričenom slikovnicom.

četvrtak, 19.4.2012. u 11.00 sati, Park Stara Trešnjevka

Prvi susret je (prava!!!) berba knjiga u društvu spisateljica i ilustratorica:
Ane Kadoić, Melite Kraus i Sanje Lovrenčić te Klauna Blente

No, dijeljenje slikovnica najmlađima nije jedino što vas očekuje. Među stablima okićenim knjigama odvijat će se i niz događanja u kojima se smjenjuju kratki nastupi pisaca, autora pojedinih slikovnica i zabavljača kao što su klaunovi, svirači, žongleri i akrobati. Svi su pozvani u  ”Berbu” te je svako dijete koje toga dana nabasa u park dobrodošlo i može dobiti slikovnicu.

Poseban ugođaj daje činjenica što se odvija na otvorenom te na neuobičajen način, i uz poseban estetski doživljaj, oživljava  prostor parka dajući mu na jedno prijepodne neočekivan i nov sadržaj.

Manifestacija „Uberi priču!“ realizira se u suradnji s izdavačkom kućom Mala zvona http://www.mala-zvona.hr/ Popularna „berba slikovnica“, autorski je projekt Sanje Lovrenčić, čiji je cilj popularizacija knjige i čitanja među najmlađima. Prva je akcija održana u svibnju 2005. u zagrebačkom parku Ribnjak: stotinjak slikovnica povješano je po stablima te na neobičan način podijeljeno djeci drugih razreda iz okolnih škola, uz sudjelovanje autora, klauna i žonglera. Akcija se pokazala vrlo omiljenom te je tijekom pet godina održana dvadesetak puta i postala tradicionalnom ne samo u Zagrebu nego i u Bjelovaru i Koprivnici. Djeca su brala slikovnice i u Zadru i Krapinskim Toplicama, a na svim dosad održanim „berbama“ slikovnice je dobilo više od dvije tisuće djece. Većina renomiranih hrvatskih autora i ilustratora slikovnica nastupilo je u okviru ove akcije.

Mala zvona

objavio: Ines Čeko   datum: 16. 4. 2012.