"Vrtim zdravi film"

"Vrtim zdravi film" - edukacija o zdravim prehrambenim navikama i važnosti bavljenja tjelesnom aktivnošću u svim hrvatskim županijama

I ove školske godine nastavlja se projekt "Vrtim zdravi film" namijenjen edukaciji učenika osnovnih škola o zdravim prehrambenim navikama i važnosti bavljenja tjelesnom aktivnošću u svakodnevnom životu, a ove godine edukacija osnovnoškolaca bit će zastupljena u svim hrvatskim županijama.

Struktura predavanja sadrži četiri edukacijska modula - 'Osnovne postavke pravilne prehrane', 'Planiranje prehrane', 'Deklaracija: osobna iskaznica prehrambenog proizvoda' te 'Moje tijelo i hrana'.

Projekt "Vrtim zdravi film" započet je prošle godine u organizaciji Hrvatskog školskog športskog saveza (HŠŠS) u suradnji s tvrtkom Nestle Adriatic u sedam osnovnih škola. Projekt je angažirao učenike osnovnih škola da razmišljaju o zdravim životnim navikama na tri različita načina - edukacijom na školskim satovima i tematskim tribinama o pravilnom načinu prehrane kao važnog čimbenika za pravilno i zdravo odrastanje, motivacijom da sudjeluju na natjecanjima HŠŠS-a, te poticanjem na izradu kreativno-edukativnih filmova na temu zdravih životnih navika. U suradnji s Agencijom za odgoj i obrazovanje RH (AZOO) ove je godine program podignut na nacionalnu razinu.

Druga sezona njegove provedbe započeta je 9. listopada stručnim skupom koji je okupio profesore i voditelje županijskih stručnih vijeća osnovnih škola u organizaciji tvrtke Nestle i Agencije za odgoj i obrazovanje RH (AZOO).

Vijest je prenesena  s internetskih stranica Hrvatskog školskog športskog saveza.

objavio: Dalibor Fijolić   datum: 11. 10. 2012.