« Srpanj 2024 »

Dan sporta

U utorak 18.6.2024. u Osnovnoj školi Veliko Trgovišće obilježen Dan sporta. Dan sporta obilježili su svi učenici matične škole, razredna i predmetna nastava. Cilj ovogodišnjeg sportskog dana bio je ukazati učenicima na važnost tjelesne aktivnosti te približiti rad općinskih udruga koji se bave sportom i kulturnim djelovanjem. Sport i rekreacija garancija su zdravijeg života, rana prevencija raznih bolesti i zalog za kvalitetniji život u budućnosti....

Dan sporta organiziran je u suradnji s našim udrugama ispred kojih su pokazne treninge održali Renato Žavrljan (voditelj Omladinske škole NK Zagorec), Damir i Mihaela Oborovečki (predsjednik SD Veliko Trgovišće i naša trofejna sportašica i trenerica), Lea Špoljar ( aktivna natjecateljica kluba borilačkih sportova Hrvatski Vuk), Marta Jakopčević (trenerica u KUD-u Sloga ), a moja malenkost je to koordinirala i vodila jednu grupu u igri Zagorski vogenj.

Učenici su bili podijeljeni u 5 grupa te su se kružno izmjenjivali po treninzima, a dobili su zaista korisne informacije o svakoj od ponuđenih aktivnosti jer naše udruge vode pravi stručnjaci i entuzijasti. Osim na igralištu i u dvorani, treninzi su se odvijali u domu borilačkih sportova te na našoj prekrasnoj streljani čija su vrata uvijek otvorena. Ispred izlaza na terene učenicima je osigurana hidracija, cedevita i voda.

Unatoč vrućini dali su sve od sebe i sudjelovali sa smiješkom te se iskreno nadamo da se nakon što su stigli kućama roditeljima predstavio barem jedan novi strijelac, borac, nogometaš ili plesač.
Ovim putem zahvaljujem našim trenerima,udrugama i svim kolegicama i kolegama koji su pomogli da aktivnosti prođu kako su i planirane.

Dragutin Tomašković, prof. kineziologije

objavio: Ana Knežević Dragutin Tomašković   datum: 21. 6. 2024.