Ovaj mjesec: 1935

LiDraNo

I ove je godine novinarsko-radijska skupina Školsko zvono OŠ Veliko Trgovišće ostvarila izniman uspjeh i pozvana na državnu smotru  LiDraNo, odnosno smotru literarnog, dramsko-scenskog i novinarskog stvaralaštva osnovnih i srednjih školaSmotra se održala od 25. do 27.travnja u Vodicama.

U stvaranju su radijske emisije Čitaj! sudjelovali: Magdalena Korade, Jakov Korade, Magdalena Meštrović, Patricija Seljan, Martina Ovčarić, Pavao Hac, Dominik Šoštar i Dora Halembek s mentoricom Ines Čeko.

Na državnoj smotri predstavljale su nas učenice Magdalena Korade i Martina Ovčarić te mentorica I.Čeko.

O emisiji Čitaj!

Godina 2021. proglašena je Godinom čitanja u našoj zemlji. Čitaju li djeca i što?  Je li teško naučiti čitati ? Kako popularizirati čitanje? Što je biblioterapija? Odgovore na ova i slična pitanja saznajte u emisiji Čitaj!. U intervjuu s knjižničarkom Habulin saznajemo kakav je posao knjižničara, što se događa sa starim knjigama i kad je najbolje čitati. Kako pristupa učenju tehnike čitanja i kako joj zapravo uspijeva potaknuti djecu na čitanje ispričala nam je učiteljica Pozaić. Zaključujemo emisiju krilaticom Godine čitanja:  Čitajte da ne ostanete bez riječi!

Na smotri je ponovno  preslušana i komentirana radijska emisija. Emisiju možete poslušati na poveznici

Komentari stručnog žirija bili su izuzetno pohvalni. Naša će emisija biti postavljena i na stranicu Ministarstva kulturekao dio projekta poticanja čitanja.

Stručni žiri za radijske emisije: Marijana Češi, Stephanie Jamnicky, Majda Makovec Joksimović, Lada Martinac Kralj, Srđan Nogić.

Sudjelovanje na državnoj smotri LiDraNo učenicima je otvorilo nove vidike, proširilo znanje i dalo motivaciju za daljnje stvaralaštvo i kreativan rad.

Ponosni smo na ostvarene uspjehe i čestitamo svim učenicima.

objavio: Ana Knežević Ines Čeko   datum: 2. 5. 2022.