« Ožujak 2024 »

Ukupno: 552040

Svečano obilježen završetak projekta Baltazar 3

U subotu, 10. lipnja 2017. godine u OŠ K.Š. Gjalski u Zaboku održana je svečanost povodom završetka projekta Baltazar 3.

Krapinsko-zagorska županija u školskoj godini 2016/2017., u suradnji s partnerskim organizacijama, provela je projekt Baltazar 3, sufinanciran iz Europskog socijalnog fonda, u sklopu Operativnog programa Učinkoviti ljudski potencijali, a riječ je o osiguravanju pomoćnika u nastavi za učenike s teškoćama u razvoju. Kroz projekt je u 28 osnovnih i 5 srednjih škola na području Županije za 60 učenika s teškoćama angažirano 53 pomoćnika u nastavi, čime se osigurala nužno potrebna podrška dotičnim učenicima pri funkcioniranju u redovitom nastavnom procesu, kao i tijekom izvanučioničkih oblika nastave.

Završetak školske godine i ove godine obilježen je predstavljanjem rezultata provedbe projekta Baltazar 3 na završnom događanju u sklopu kojeg su nastupali učenici iz više partnerskih škola, uključujući i one koji su upravo kroz projekt ostvarili pravo na podršku pomoćnika u nastavi. Sudionici programa predstavili su se nastupima koji su svojim sadržajem, kvalitetom, inovativnošću ili porukom dijelili ciljeve projekta – senzibilizaciju učenika, ali i cijele lokalne zajednice o potrebama i mogućnostima djece i odraslih osoba s invaliditetom, učenje o toleranciji, uvažavanju i razumijevanju, te osobito jačanju integracije učenika s teškoćama u razvoju. Uz kreativne nastupe koji su uključivali splet dječjih folklornih pjesama i plesova, lutkarsku predstavu, igrokaz, pjevanje i recitacije, na završnom događanju je također premijerno prikazan i kratki film posvećen tematici projekta Baltazar 3, kojeg su tijekom ove školske godine snimili učenici Škole za umjetnost, dizajn, odjeću i grafiku Zabok.

Prisutnima se obratila zamjenica župana Krapinsko-zagorske županije Jasna Petek, koja je izrazila zadovoljstvo što je ovogodišnji projekt osiguravanja pomoćnika u nastavi uspješno priveden kraju. „Danas smo jako veseli, radosni i emotivni, jer po treći puta slavimo toleranciju i poštivanje različitosti. Odgoj i obrazovanje djece s teškoćama u razvoju u redovnim uvjetima uz podršku pomoćnika u nastavi predstavlja njihovu stvarnu integraciju u društvenu zajednicu. Osim te velike dobrobiti za djecu s teškoćama u razvoju, veliki benefit imaju svi oni koji su uključeni u projekt,  a posebno djeca koja u razredima imaju dijete s teškoćama u razvoju, jer se uče toleranciji, međusobnom uvažavanju i razumijevanju, a to je ono čemu težimo“, rekla je zamjenica župana Jasna Petek. Uz odgojno-obrazovne ustanove, u projekt Baltazar 3 su kao partnerske organizacije bili uključeni i Zagorska razvojna agencija te Grad Krapina i Općina Stubičke Toplice, kao osnivači škola sa svog područja.

Preuzeto s http://www.kzz.hr/projekt-baltazar/zavrsnica-projekta-baltazar3

SaveSave

objavio: Ana Knežević   datum: 29. 7. 2017.